Relational massage & bodywork – modernā holistiskā metode, kas veidota, balstoties uz Āzijas un Krievijas apzinātības austrumu praksēm un dziednieciskās masāžas tradīcijām, un ņem vērā mūsdienu ķermeniski orientētās psihoterapijas pieredzi. Metodes autore Oļesja Bondareva (Kanāda) ir psihoterapeite, manuālais osteopāts un ķermeniskais praktiķis ar krietnu darba stāžu dokumentālista lomā, vairāk nekā 10 gadus veltījusi gariem izpētes braucieniem pie dažādu valstu dziedniekiem un masāžas tradīciju sargātājiem. Apgūstot ne tikai masāžas tehnikas, bet arī tradicionālās garīgās un kultūras zināšanas, viņa ilgstoši dzīvoja pie dažiem no tiem, iejutās to dzīvesveidā, iekļāvās tuvākajā lokā, mācījās viņu redzējumu par cilvēku un attiecībām, veselību un līdzsvaru, kā arī psihisko un fizisko problēmu risināšanas paņēmienus. Pateicoties tādai pieredzei, viņa spējusi pilnīgi no citas puses palūkoties uz daudzām masāžas un dziedniecības metodēm un radījusi savu paņēmienu, kā strādāt tieši ar ķermeni un iemācīt citiem veikt šādu darbu. Pieredze rāda, ka Relational massage & bodywork ir ne tikai efektīva holistiskā metode, kuru iemācoties, var sniegt milzum daudz labuma apkārtējiem, bet arī brīnišķīga sevis pilnveidošanas metode, kas attīsta ķermenisko un emocionālo apzināšanos. RM & B praktiķi paši piedzīvo kolosālas pārmaiņas. Viņi sāk vairāk redzēt un just, spontāni kļūst slaidāki un glītāki, atveras pasaulei, harmonizējas viņu attiecības ar tuviniekiem, pāru attiecībās iestājas otrais medusmēnesis. Īpaši spilgtas pārmaiņas notiek, kad mātes sāk pielietot šo praksi uz bērniem. Tie sāk nomierināties, uzlabojas viņu atmiņa, veselība un attiecības ar apkārtējiem. Ir bijuši gadījumi, kad šo metodi apguva īpašo bērnu vecāki, kuri jau tuvākā gada laikā manīja neticamus rezultātus.

Viena no metodes pamatidejām ir katru masāžas sesiju uztvert kā pilnvērtīgas cilvēku attiecības, kurās mēs satiekamies, gūstam kopīgu pieredzi un šķiramies. Masiera priekšā ir ne tikai ķermenis no kauliem un miesas, bet dzīvs cilvēks, interesants un unikāls. Mēs trenējam savu uzmanību un ķermeni, lai noturētu koncentrēšanos un emocionālo stabilitāti, kā arī pilnībā iedziļinātos procesā. Var teikt, ka Oļesjas mācekļi uztver masāžas praksi kā garīgu vai meditatīvu,  viņi stāsta, ka ar izbrīnu atklājuši, ka tagad vairs nemaz nenogurst no darba ar klientiem, bet tieši otrādi -  piepildās ar enerģiju un mieru.  Savukārt viņu klienti saņem pilnīgi unikālu atbalstu un masāžas sesijas kvalitāti, tiem ir vēlme atgriezties atkal un atkal, jo neko tamlīdzīgu nav iespējams izbaudīt pie citiem profesionāļiem. Visas metodes tehnikas ir ārkārtīgi maigas un drošas, ar tām nav iespējams nodarīt pāri, turklāt tās spēcīgi maina cilvēka stāvokli. 

 https://www.facebook.com/RelationalMassage


Savā praksē izmantoju šīs prakses elementus apvienojumā ar Timeline Healing metodi, pirmreizējās sesijas cena 100 eur, atkārtotās - 70

Video stāsts